Aktualności
W andrzejkowym klimacie
- 413
Sukcesy Uczniów
Podczas szkolnego apelu 28 listopada 2024 r. wręczono nagrody w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla kl.4-8, Szkolnym Konkursie literacko-plastycznym "Czas na Miłosza", w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym (org. Dom Kultury Podgórze). Uhonorowano także szkolnych liderów życziwości 😊
Spotkanie Przewodniczącego RMK z Mieszkańcami Dzielnicy VIII
We wtorek 26 listopada 2024 r. w naszej Szkole odbyło się spotkanie Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa z Mieszkańcami Dzielnicy VIII, podczas którego poruszano ważne tematy dla tego rejonu. Pełna relacja ze spotkania: tutaj
wykorzystano zdjęcia opublikowane w artykule https://www.krakow.pl/aktualnosci/289296,30,komunikat,mieszkancy_ruczaju_o_swoich_sprawach
Spotkanie z Mieszkańcami Dzielnicy VIII - zaproszenie
Szanowni Mieszkańcy, serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy na tematy ważne dla społeczności Dzielnicy VIII Dębniki.
Spotkanie odbędzie się 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 40, ul. Pszczelna 13, o godz. 18:00. Rozmowa z Państwem pozwoli nam lepiej zrozumieć potrzeby i problemy w tej części Krakowa, a następnie odpowiednio na nie zareagować. Serdecznie zapraszamy!
Jakub Kosek Przewodniczący Rady Miasta Krakowa
Iwona Chamielec Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa,
Renata Piętka Radna Miasta Krakowa
Tomasz Daros Radny Miasta Krakowa
Dariusz Badurski Przewodniczący Dzielnicy VIII Dębniki
21 listopada Dzień Życzliwości
Prace nagrodzone w konkursie "Czas na Miłosza".
Konkurs Plastyczny „Jesienny świat – dary jesieni”
W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 36 w Krakowie, II miejsce zajęła Nina, uczennica kl.1b , gratulujemy!
https://sp36.pl/wyniki-konkursu-plastycznego-jesienny-swiat-dary-jesieni/
Uczniowskie talenty
- 3
Quiz mitologiczny
Z dumą informujemy, że Uczniowie naszej Szkoły w składzie: Julia Woźniacka z klasy 8d, Anna Augustyn z klasy 7a, Karolina Lubaś z klasy 7a, Jakub Łapa z klasy 7c, Julia Mazoń z klasy 6a zajęli pierwsze miejsce w Mitologicznym Quizie organizowanym przez Centrum Kultury Podgórza. Serdecznie gratulujemy!
Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱
Z okazji Święta Niepodległości Uczniowie Szkoły upamiętnili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości udziałem w uroczystej akademii, którą przygotowali członkowie szkolnego koła historycznego oraz uczniowie klasy 6c; odśpiewaniem hymnu w ramach akcji MEN Szkoła do hymnu, lekcjami poświęconymi tematyce, odświętnym strojem oraz pracami plastycznymi.
7
II Grand Prix Polski w trickingu.
W sobotę 19 października odbyła się druga edycja niezwykłego wydarzenia, które łączy zawody w trickingu oraz akrobatyce. W Krakowie odbyły się jedne z największych zawodów trickingowych (sport łączący ze sobą sztuki walki, gimnastykę i breakdance – przyp. red.) w naszym kraju organizowane dla dzieci i młodzieży w ramach obchodów 25-lecia UKS "UL". Mowa o II Grand Prix Polski w trickingu. W tym roku na arenie zobaczyliśmy ponad 160 zawodników z całej Polski, rywalizujących o tytuł najlepszego w swojej kategorii. Tricking to dyscyplina łącząca elementy sztuk walki, akrobatyki oraz breakdance. Zawodnicy wykonywali efektowne kopnięcia, salta i obroty, starając się stworzyć estetyczne, kreatywne połączenia tych elementów, które podkreślają ich własny, niepowtarzalny styl. Każda prezentacja to indywidualna ekspresja ruchu i umiejętności. Oprócz trickingu, uczestnicy zmierzyli się także w kategorii akrobatyki, gdzie liczyły się perfekcyjnie wykonane figury, technika oraz kontrola nad ciałem podczas skomplikowanych układów. W tej kategorii zobaczyliśmy indywidualne popisy akrobatyczne, które były oceniane pod kątem precyzji, płynności i trudności wykonywanych elementów.
To wydarzenie, które zobaczyliśmy w HALI RUCZAJ to była prawdziwa uczta dla fanów widowiskowych sportów, wypełniona adrenaliną, pasją i niesamowitymi pokazami sprawności fizycznej. Niezależnie, czy jesteś miłośnikiem trickingu, czy akrobatyki, te zawody dostarczyły emocji na najwyższym poziomie.
Na zawodach pojawiły się ekipy takie jak: IFLAY – MYSŁOWICE, TRICKER- KRAKÓW, AIR SPACE – RZESZÓW, 360 STOPNI - ZGORZELEC, ELEVEN DANCE ACADEMY, SCREAMO NOWY SĄCZ , STRATEGIA OLIMPIJSKA, SCREAMO – TYCHY, PODHALAŃSKA SEKCJA AKROBATYCZNA – NOWY TARG, OSA AKRO – BYDGOSZCZ, UKS UL- KRAKÓW, Escape Dance Academy - Rączna.
Wydarzenie to zainicjował Sławomir Klekowski i trener Nowosądeckiego Klubu Screamo Trickz: Andrzej Stec przy wsparciu szkoleniowca krakowskiego UKS UL Jakuba Leśniaka. Dzięki sporej pracy wspomnianych osób udało się zorganizować jedną z największych tego typu imprez w Polsce.
- Ta praca nie była łatwa, a zajęła nam ok. dwóch miesięcy. Mowa o całej imprezie w tym przewiezieniu sprzętu, zadbaniu o nagrody, stworzeniu dokładnej listy zawodników, w końcu posprzątaniu po zawodach, ale oczywiście było warto! To były zawody zorganizowane dla idei, dla dzieci, po to, by ten tricking w Polsce rozwijał się w najlepsze, by było o nim słychać jeszcze więcej i to w całym kraju. To nasza przyszłość, musimy o nią dbać – przyznaje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” trener Stec.
Czy każdy może spróbować salt, śrub i ich kombinacji? Nie od razu. „Żeby zacząć przygodę ze sportami związanymi z akrobatyką, trzeba oczywiście mieć dobrą kondycję fizyczną i predyspozycje do tego. Te ćwiczenia wymagają dyscypliny i samozaparcia. Wiadomo - samo nic nie przychodzi”.
Rywalizacja toczyła się w wyjątkowym miejscu – w Hali Ruczaj przy szkole nr 40 w Krakowie udostępnionej przez dyrektor placówki Grażynę Półtorak.
Współorganizatorem II GP w Krakowie był UKS UL pod przewodnictwem Beaty Nowak i Sławomira Klekowskiego.
https://www.facebook.com/andrzej.stec.16/videos/547260777907813
7
.
Archiwum Aktualności